Skip to main content
Prijetno domače novice

10 izbranih reprezentativnih spominkov občine Ivančna Gorica

By 17. novembra, 2020No Comments

Na podlagi natečaja za izbiro desetih reprezentativnih spominkov občine Ivančna Gorica, ki je bil izveden v okviru projekta RAST, katerega sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj, je strokovna ocenjevalna komisija izmed 37-ih prijavljenih izbrala 10 spominkov, katere bomo vključili tudi v nastajajoči turistični katalog.

V nadaljevanju predstavljamo izbrane spominke z zgodbami in avtorji:

IME SPOMINKA: Oblike, prijetne in domače
AVTOR: Tina Amal
ZGODBA: »Sestavljanka Oblike, prijetne in domače je tako zasnovana kot 12 magnetov različnih oblik in velikosti, na voljo bodisi v setu, bodisi posamezno za vsak kraj občine Ivančna Gorica. Vsak posamezen magnet ima svojo specifično obliko in izgled, če pa so postavljeni skupaj, se med seboj estetsko dopolnijo in skupaj ustvarijo  novo celoto. Uporabnik lahko tako magnete poljubno uporablja v celoti ali posamezne magnete po svoji lastni presoji.«

IME SPOMINKA: NeVREČka
AVTOR: OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični (pripravila Jelka Rojec)
ZGODBA: »NeVREČka, je prispevek k ozaveščanju ljudi k trajnostnemu ravnanju z nakupovalnimi vrečkami. Občina Ivančna Gorica s sloganom Za nami je čisto spodbuja k ekologiji. Prav tako je lahko NeVREČka reklama za Ivankino tržnico.«

IME SPOMINKA: Lesena deska Občine Ivančna Gorica (IVANŠKA DILA)
AVTOR: Tomaž Pokorn
ZGODBA: »Ivanška dila predstavlja občino Ivančna Gorica. Oblika izdelka predstavlja mejo občine. Oreh je rasel v dolini Drage.«

IME SPOMINKA: Sladko domače
AVTOR: ČD Krka in Zagradec
ZGODBA: »Med je pridelan v učnem šolskem čebelnjaku Čebelarskega društva Krka in Zagradec na OŠ Stična in PŠ Krka.«

IME SPOMINKA: Krški zaklad
AVTOR: ČD Krka in Zagradec
ZGODBA: »Med in cvetni prah sta pridelana v učnem čebelnjaku čebelarskega društva Krka in Zagradec. Dodana je tudi miniaturna panjska končnica z magnetkom.«

IME SPOMINKA: Panjska končnica z razglednico
AVTOR: ČD Krka in Zagradec
ZGODBA: »Panjsko končnico so izdelali osnovnošolci na čebelarskem krožku na OŠ Stična in PŠ Krka. Dodana je še razglednica z znanim starim motivom iz panjskih končnic in opisom pomena v angleškem jeziku.«

IME SPOMINKA: Slika z okvirjem »Po poti Prijetno domače«
AVTOR: Damijana Bijek
ZGODBA: »V svojih slikah upodabljam različne poti, ki vodijo v svetlobo in na prijetne kraje. Na koncu poti, na sliki, ki sem jo naslikala sem uporabila znak »Prijetno domače.« Pot pa nas vodi med njivo (pšenično polje), ki vzbuja občutek domačnosti maka, plavice in ivanjščice.«

IME SPOMINKA: Človeška ribica iz Krške jame z ljubezenskim napitkom
AVTOR: TD Krka, Slavko Pajntar
ZGODBA: »V naši občini se je začelo raziskovanje človeške ribice in tudi snemanje priljubljene serije Reka ljubezni, iz katere tudi izhaja ideja za ljubezenski napitek.«

IME SPOMINKA: 18. ŠPANA – čebelarska različica
AVTOR: Stanislav Kovačič
ZGODBA: »Špana je stara slovenska igra, ki so jo igrali že naši predniki in predstavlja del naše kulturne dediščine in ima etnološko vrednost tudi za našo občino. Dodelana špana, s čebelarsko vsebino, ki bi se lahko prodajala kot spominek v Hiši kranjske čebele.«

IME SPOMINKA: Zakladnica spomina
AVTOR: Idea-les d.o.o.
ZGODBA: »Spominek je lesena šatulja za shranjevanje, v kateri se nahajajo splošno znana družabna igra Spomin in Črni Peter. Kot motivi na elementih so uporabljeni prepoznavni in priznani znaki celostne podobe občine Ivančna Gorica.«

Trudili se bomo, da bomo izdelke tudi v prihodnje vključevali v ponudbo in promocijo. Vam pa želimo, da uživate v ogledu izdelkov in da najdete kaj tudi za vas. Za naročila direktno kontaktirajte ponudnike ali pa nam pišete na: info@prijetnodomace.si.

Ekipa Zavoda Prijetno domače še enkrat čestita vsem izbranim ustvarjalcem in se tudi zahvaljuje vsem ostalim za sodelovanje.

Katja Klemenčič,
Zavod Prijetno domače

»Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj«.
www.eu-skladi.si

Občinska turistična zveza
Ivančna Gorica